Alt Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağı bölgesindeki torbalanma, koyu halkalar, deri sarkması ve kırışıklıklar gibi sorunları gidermek için kullanılan bir estetik cerrahi işlemidir. Bu işlem, genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve işlem süresi genellikle 1-2 saat arasındadır. Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağı cildinin ve kaslarının yeniden şekillendirilmesini, gerektiği durumlarda yağ dokusunun alınmasını ve göz çevresindeki cildin sıkılaştırılmasını içerebilir.

Estanbul Life Estetik Merkezi’nde, alt göz kapağı estetiği öncesi, hastanın sağlık durumu, ilaç kullanımı ve alerjileri gibi faktörler dikkate alınarak kapsamlı bir değerlendirme yapılır. Cerrahi işlemden önce, hastaya operasyonun nasıl yapılacağı ve ne tür sonuçlar beklenebileceği hakkında detaylı bilgi verilir. Ayrıca, işlem sonrası iyileşme süreci de hastaya detaylı olarak açıklanır.

Alt Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Alt göz kapağı estetiği sonrası, hastanın birkaç gün süreyle şişlik ve morluklar yaşaması normaldir. Ağrı veya rahatsızlık genellikle minimaldir ve ilaçlarla kontrol altına alınabilir. İlk birkaç gün içinde, hastaların gözlerindeki şişlik ve morluklar azalır ve birkaç gün sonra pansumanlar çıkarılır. İyileşme süreci bireysel olarak değişebilir ve hastaların normal işlerine ve günlük aktivitelerine geri dönmeleri genellikle birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişir.

Göz Kapağı Estetiği İçin En İyi Aday Kimdir?

Alt göz kapağı estetiği, genellikle 35 yaş ve üstü hastalara önerilir. Alt göz kapağı estetiği, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdüren ve sigara kullanmayan kişiler için uygun bir seçenektir. Ayrıca, bu işlem, alt göz kapağı bölgesindeki torbalanma, koyu halkalar ve cilt sarkması gibi sorunları olan hastalar için de uygun olabilir.

Ancak, alt göz kapağı estetiği için en iyi adaylar, aşırı derecede sarkmış cilt, ciddi göz çevresi çöküntüsü veya diğer göz hastalıkları gibi daha ciddi durumlar olmayan ve sağlıklı bir cilde sahip olan hastalardır. Estanbul Life Estetik Merkezi’nde, alt göz kapağı estetiği için uygun aday olup olmadığınızı belirlemek için bir konsültasyon randevusu alabilirsiniz.

Alt Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Alt göz kapağı estetiği fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Fiyatlar, işlemi gerçekleştirecek cerrahın tecrübesi, ameliyathane ve anestezi masrafları, kullanılan malzemelerin kalitesi ve işlemin kapsamına bağlı olarak değişebilir. Estanbul Life Estetik Merkezi olarak, alt göz kapağı estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sonuç Olarak

Alt göz kapağı estetiği, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gidermek ve daha genç ve taze bir görünüm elde etmek için kullanılan bir estetik cerrahi işlemidir. Estanbul Life Estetik Merkezi olarak, deneyimli ve uzman cerrahlarımız ile bu işlemi en yüksek standartlarda gerçekleştiriyoruz. Alt göz kapağı estetiği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu işlemi yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.